SZTE TTIK HÖK :: Hírek

A CSAPAT 100. FUTAMÁN KOMOLY PILÓTA-TELJESÍTMÉNYEK
Sport
A CSAPAT 100. FUTAMÁN KOMOLY PILÓTA-TELJESÍTMÉNYEK A CSAPAT 100. FUTAMÁN KOMOLY PILÓTA-TELJESÍTMÉNYEK Nem sokan fogadtak volna arra, hogy a Toro Rosso pilótái pontokkal távoznak majd a Hungaroringről. Pedig a 70 körös Magyar Nagydíj végén a mezőny utolsó sorából rajtoló Sebastien Buemi a 8., míg Jaime Alguersuari hat helyet javítva a tizedikként ért célba. Ezzel a konstruktőri pontvadászatban öt pontot hoztak csapatuknak. Sebastien Buemi, 8. helyezés „Fantasztikus verseny, pályafutásom egyik legjobbja. A mezőny végéről indulva szuper rajtot vettem és az első körben körülbelül tíz autót előztem meg. Ezt követően megtaláltam a jó ritmust, a nedves pályán pedig több autót sikerült megelőznöm. Majd amint a pálya elkezdett száradni, úgy éreztem, a beállítás nem tökéletes, az autó alulkormányzottá vált. Próbáltam megőrizni a nyugalmamat, a csapat nagyon jó munkát végzett, a boxkiállás során állítottak a szárny dőlésszögén, ami segített a gumikkal való spórolásban, a boxkiállásom pedig elég gyorsra sikerült ahhoz, hogy néhány hellyel előrébb ugorhassak. Amikor újra eleredt az eső, úgy éreztem, hogy az autó nagyon jól működik, és ismét jó sebességgel haladtam, ez segített a pontszerzésben. Nagyszerű, hogy a nyári szünet előtt 4 pontot zsebeltünk be, különösen az öt helyes rajtbüntetés után. Voltak izgalmas pillanatok, főleg amikor Kobajasit előztem. Túl lassú voltam ahhoz, hogy az egyenesben megelőzzem, a féktávon viszont sikerült, nagyon a határon. Nagyszerű ez az eredmény, ami részben a jó stratégiának köszönhető.” Jaime Alguersuari, 10. helyezés „Gratulálok a csapatnak a kettős pontszerző helyezéshez. Ma a hetedik helyen is végezhettem volna. Egyetlen boxkiállásomat akkor hajtottam végre, amikor ismét eleredt az eső. A gumik még nem melegedtek fel, ekkor nehéz volt a pályán maradni, és kicsúsztam. Tovább küzdöttem, de sajnos a Kobajasival történt ütközésnél újabb helyet veszítettem, azonban a csapatteljesítmény jó volt, nagyszerű így kezdeni a szünetet, bár már alig várom, hogy Spában ismét rajthoz állhassak.” Franz Tost „Pilótáink kiváló teljesítményének köszönhetően a Scuderia Toro Rosso a legméltóbb módon ünnepelheti a 100. versenyét a 2006-os Bahreini Nagydíj óta. A nyolcadik és tizedik hely az idei eddigi legjobb eredményünk, ami pedig a stratégiánkat illeti, a csapat kiváló munkát végzett nehéz és változékony körülmények között, míg a pilóták mindent megtettek, hibátlanul vezettek. A köridőik is lenyűgözőek voltak ma délután, így több okunk is van arra, hogy optimistán tekintsünk a szezon hátralevő részére. Gratulálok a csapat valamennyi tagjának, akik a pályán, a gyárban és a szélcsatornában keményen dolgoznak. Megérdemlik ezt a kis szünetet, mielőtt Spa-Francorchampsban visszatérünk a csatába.”
Létrehozva 2011-08-01 11:58:10 UTC